Lietotājs:
Lietotājs
Parole
IEIET
IZIET
0 pirkumi (0.00 EUR)
Meklēt
Aizmirsi paroli? Reģistrēties Jums piešķirtā atlaide: 
Image Starmeša balva - GEKAs gatavota

2013.gada 22. augustā savu pirmizrādi piedzīvoja īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas. Kā ziņo Latvijas Sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv, žūrija, kuras sastāvā bija kino kritiķe Dita Rietuma, režisors Jānis Nords un kino producents Roberts Vinovskis, konkursa “Grand Prix” piešķīra Madaras Didrihsones filmai “Dezinsektors”. Savukārt, Venta Grīnbauma un Reiņa Traidās īsfilma “Gonzales” saņēma divas balvas – “MTG Latvia” simpātiju balvu, kas paredz filmas translāciju TV6, kā arī tirdzniecības parka “Alfa” skatītāju simpātiju balvu.

Gada sākumā izsludinātajam īsfilmu festivālam “Starmetis”, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus filmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību, tika saņemti 49 scenāriji, no kuriem konkursa žūrija izraudzījās 10 labākos, kas tālāk cīnijās par t/p “Alfa” piešķirto līdzfinansējumu filmas realizēšanai.

Konkursa “Grand Prix” - īpašo “Starmetis” balvu, kas gatavota pie mums, GEKĀ, un iespēju pieteikt savu filmu trīs starptautiskiem kino festivāliem - saņēma jaunā un talantīgā režisore Madara Didrihsone, kuras filma “Dezinsektors” stāsta par to, kā pavisam parastā, pelēkā rītā dezinfektors ierodas objektā. Tas ir kādas daudzstāvu ēkas pagrabs, kurā viņam jāiznīcina tarakāni. Drīz vien viņš atklāj, ka pārmēru lieli prusaki nav vienīgais, kas slēpjas pagraba dzīlēs. Kāpēc mājas pārvaldniece viņam par to neko nav teikusi? Un, galvenais, ko, lai iesāk dezinfektors?

No 23.augustalīdz 1. septembrim kinoteātrī “Cinamon” ir iespēja bez maksas noskatīties visas īsfilmu festivāla “Starmetis” spēlfilmas.

GEKA
+37167454505